Lighting stand with crossbeam, made in EU, maximum load 30 kg, height 150-315 cm
- Stable lighting stand for mobile use
- Crossbeam with TV spigot for 4 spots
- Adjustable height
- TV spigot
- Made in Europe
Scope of delivery
- 1 x stand
- 1 x crossbar
- 1 x user manual
| Maximum carrying capacity: | 30 kg |
| Height: | Maximum: 315 cm Minimum: 150 cm |
| Attachment system: | TV spigot Ø 28mm (short) |
| Type (general stands): | Light stand/manual |
| Material: | Steel/magnesium; steel/magnesium |
| Color: | Black |
| Transport dimensions: | 126 cm x 12 cm x 15 cm |
| Base area: | Ø 120 cm |
| Weight: | 6.70 kg |
| Crossbar |
| Dimensions: | Length: 100 cm |