Lighting stand, made in EU, maximum load 30 kg, height 150-315 cm
- Stable lighting stand for mobile use
- Adjustable height
- TV spigot
- Available in various colors
- Made in Europe
Scope of delivery
| Maximum carrying capacity: | 30 kg |
| Height: | Maximum: 315 cm Minimum: 150 cm |
| Attachment system: | TV spigot Ø 28mm |
| Type (general stands): | Light stand/manual |
| Material: | Steel/magnesium |
| Color: | White |
| Transport dimensions: | 126 cm x 12 cm x 15 cm |
| Weight: | 5.65 kg |